EU jedná s náboženskými vůdci o boji proti chudobě

O tom, jak společně snižovat počet lidí ohrožených chudobou v Evropě, hovořily špičky Evropské unie s dvaceti čelnými představiteli několika náboženských komunit, které v Evropě působí. Ve státech sedmadvacítky dnes podle statistik žije asi 80 milionů lidí ohrožených chudobou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chudoba v Cordobě | Foto: Jan Říha

Evropská unie podle předsedy Evropské komise Josého Barrosa spoléhá na náboženské společnosti, že se budou na potírání chudoby podílet. Mají totiž zkušenosti s poskytováním sociálních služeb.

Evropská unie může podle Barrosa nabídnout spolufinancování programů pomoci chudým. Neznamená to ale plošné dotování náboženských komunit.

Evropská komise a Evropská unie jsou podle Bartošových slov sekulární organizace, ale „můžeme udělat to, co s ostatními“. Nějaké konkrétní akce k potírání chudoby, nebo programy k podpoře sociálního začlenění mohou připravit náboženské společnosti, stejně jako to dělají jiné subjekty. Na ty je možné získat příspěvek. Neznamená to ale přímou podporu různých náboženských komunit.

Pavel Novák, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme