EU kritizuje dodržování lidských práv v Rusku

Evropský parlament kritizuje Rusko - jen několik dnů po setkání evropských představitelů s ruským prezidentem Putinem ve finském Lahti evropští poslanci kritizují stav lidských práv v Rusku a zastrašován, pronásledování a vraždění nezávislých novinářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Brusel | Foto: flandry.cz

Vražda novinářky Anny Politkovské, zastrašování aktivistů zasazujících se o lidská práva - to jsou věci, které přiměly europoslance, aby přijali usnesení tvrdě kritizující vládu prezidenta Putina.

Zároveň vyzvali Evropskou komisi i jednotlivé členské státy, aby byly důsledné a při jednáních s ruskými představiteli trvaly vždy na dodržování svobody tisku a respektování nezávislého novinářství v souladu s normami běžnými v Evropě.

Usnesení Evropského parlamentu nemá jinou hodnotu než jako výzva - je ovšem vůči Rusku výrazně kritičtější, než byli šéfové vlád a hlavy států Unie minulý pátek tváří v tvář prezidentu Putinovi.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme