EU možná bude pokračovat v dialogu s komunistickou Kubou

Evropská unie jedná s Kubou o všech otázkách včetně lidských práv. Zdůraznil to český ministr zahraničí Jan Kohout. Ten dnes v Bruselu vedl dialog zástupců Unie s kubánským komunistickým režimem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky států Evropské unie | Foto: Pavel Bílek

Podle Jana Kohouta dnešní rozhovory probíhaly uspokojivě. V otázce lidských práv se ale evropská sedmadvacítka s Kubou zásadně liší. Havana podle ministra popírá, že by na Kubě byli političtí vězni.

Ministr Kohout se dnes zároveň sešel i se zástupci kubánské opozice. Tento postup je podle něj jediný možný: "Myslím, že je třeba stále vést tento dvojí přístup. To znamená komunikovat s kubánskými autoritami a zároveň být stále v kontaktu a v komunikaci s kubánskou demokratickou opozicí."

Unie rozhovory s Kubou obnovila v polovině loňského roku. Češi s tím souhlasili jen pod podmínkou, že se toto rozhodnutí po roce přezkoumá. Kohout toto rozhodnutí nechtěl předjímat.

Přečtěte si také:
Prezident Obama čelí kritice za vstřícnost vůči Kubě a Venezuele
Barack Obama nabídl Kubě nový začátek ve vzájemných vztazích
Spojené státy usnadní cestování za příbuznými na Kubu
Česko chtělo zablokovat zrušení diplomatických sankcí vůči Kubě
Kuba má dál v čele Castra - ale už ne Fidela

Katka Brezovská, Ondřej Houska, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme