EU podpořila makedonského prezidenta

Makedonský prezident Boris Trajkovski má plnou kontrolu nad ozbrojenými silami této země. Oznámila to Evropská unie v reakci na noční nepokoje a demonstrace ve Skopje, namířené proti hlavě státu. Mezi protestujícími byli také policisté, vojáci a záložníci makedonské armády. Evropská unie vyjádřila Trajkovskému plnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu v Bruselu Milana Fridricha vyzvala švédská ministryně zahraničí Lindhová všechny nespokojené Makedonce, aby své vládě dali šanci najít mírové řešení konfliktu. Noční události ukázaly, že krize v této zemi nemá vojenské řešení, řekla Lindhová. Navzdory těmto slovům unie pokládá situaci v Makedonii za ještě nebezpečnější než v minulých dnech. Západní pozorovatelé tvrdí, že rozšíření tamního konfliktu je na spadnutí. Slovanské Makedonce pobouřilo, že EU a NATO zorganizovaly včerejší evakuaci albánských povstalců z Aračinova do hor. Makedonce rozzuřilo, že armáda na nátlak západu zastavila ofenzívu v Aračinovu, ačkoli porážka vzbouřenců byla na dosah.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme