EU podpořila makedonského prezidenta

Makedonský prezident Boris Trajkovski má plnou kontrolu nad ozbrojenými silami této země. Oznámila to Evropská unie v reakci na noční nepokoje a demonstrace ve Skopje, namířené proti hlavě státu. Mezi protestujícími byli také policisté, vojáci a záložníci makedonské armády. Evropská unie vyjádřila Trajkovskému plnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu v Bruselu Milana Fridricha vyzvala švédská ministryně zahraničí Lindhová všechny nespokojené Makedonce, aby své vládě dali šanci najít mírové řešení konfliktu. Noční události ukázaly, že krize v této zemi nemá vojenské řešení, řekla Lindhová. Navzdory těmto slovům unie pokládá situaci v Makedonii za ještě nebezpečnější než v minulých dnech. Západní pozorovatelé tvrdí, že rozšíření tamního konfliktu je na spadnutí. Slovanské Makedonce pobouřilo, že EU a NATO zorganizovaly včerejší evakuaci albánských povstalců z Aračinova do hor. Makedonce rozzuřilo, že armáda na nátlak západu zastavila ofenzívu v Aračinovu, ačkoli porážka vzbouřenců byla na dosah.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme