EU pozastavila část pomoci Slovensku

Rozpočtový výbor Evropského parlamentu pozastavil část předvstupní pomoci Evropské unie pro Slovensko. Patnáct milionů euro bude opět uvolněno v případě, že Slovensko prokáže zlepšení systému finanční kontroly. Rozhodnutí souvisí s aférou možného zneužívání prostředků Eurofondů, kvůli níž byl před časem ze svého postu odvolán vicepremiér Hamžík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Bratislavy uvádí zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, druhou podmínkou pro obnovení pomoci je, že Evropská komise ve své hodnotící zprávě bude konstatovat, že Slovensko dosáhlo výrazného zlepšení v boji proti korupci. Rozhodnutí rozpočtového výboru slovenské představitele zaskočilo. Vicepremiérka Kadlečíková nicméně vyjádřila přesvědčení, že země o peníze nepřijde. Podle ní je rozhodnutí velmi přísné, protože slovenští vyšetřovatelé ani Evropský úřad pro boj s korupcí neprokázali, že v takzvané kauze Eurofondů došlo ke spáchání trestného činu. Slovensko podle Kadlečíkové intenzivně pracuje na tom, aby prokázalo, že prostředky Evropské unie nemohou být zneužity.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme