EU prodlouží sankce proti Rusku do konce roku, rozhodli velvyslanci členských zemí

Státy Evropské unie by měly prodloužit hospodářské sankce proti Rusku. V Bruselu se na tom dohodli velvyslanci členských zemí. Dohodu ještě musí v pondělí potvrdit ministři zahraničí, podle diplomatů by to ale měla být už jen formalita. Sankce by tak platily do konce roku, kdy se má ukázat, jestli se na Ukrajině podařilo naplnit příměří dohodnuté v Minsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropa

Evropa | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Moskva podle ruského ministra financí možné prodloužení unijních sankcí očekávala. Ty stávající vyprší v červenci.

Země EU je uvalily kvůli ruské vojenské podpoře separatistů na Ukrajině. Moskva své vojenské zasahování do konfliktu popírá. Západ ale tvrdí, že o tom má nezvratné důkazy.

Evropské sankce například znemožňují hlavním ruským bankám v přístup na evropské finanční trhy nebo zakazují vývoz vybraného zboží do Ruska. Podle expertů stojí spolu s propadem cen ropy za současnými problémy ruské ekonomiky.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme