EU prý s Británií nebude neformálně jednat, dokud neoznámí odchod

Evropská unie nepovede s Británií žádné neformální rozhovory o odchodu z osmadvacítky, dokud Londýn oficiálně nepožádá o vystoupení z unie. Řekl to dnes mluvčí německé vlády Steffen Seibert. Konkrétní termín, do kdy by Británie takový krok měla učinit, nesdělil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britové si svou cestu vybrali | Foto: Virginia Mayo | Zdroj: ČTK

Mluvčí německé vlády dnes čelil několika otázkám na jednotu německého postoje, pokud jde o brexit.

Zatímco ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier se nechal slyšet, že by proces britského vystoupení měl začít co nejdříve, německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že případné malé zdržení nepovažuje za problém.

Seibert dnes řekl, že si Německo nepřeje, aby se proces zbytečně protahoval. Zároveň ale poznamenal, že jestli Londýn potřebuje určitý čas, Berlín to respektuje. Jaké časové období má na mysli, neupřesnil.

Ministři zahraničí šesti zakládajících zemí evropského společenství včetně Steinmeiera se o víkendu shodli na tom, že odchod Britů z EU by měl začít co nejdříve, aby se Evropa mohla začít zabývat svými problémy.

Britský premiér David Cameron krátce po vyhlášení výsledku referenda oznámil, že nejpozději v říjnu hodlá složit funkci a vystoupením z unie se bude zabývat až jeho nástupce.

ČTK, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme