EU spustila internetový portál e-justice

Hledat právní pomoc nebo informace o obchodních partnerech bude v Evropské unii jednodušší. Na neformální schůzce ministrů spravedlnosti sedmadvacítky v Bruselu spustilo belgické předsednictví internetový portál e-justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská legislativa | Foto: Filip Rožánek

Ve 22 jazycích obsahuje návody, jak se vyznat v právních řádech jednotlivých členských zemí. Portál e-justice.europa.eu v tuto chvíli obsahuje asi 12 tisíc stránek informací.

Zatím slouží hlavně k tomu, aby uživatel zjistil, jak má postupovat, když potřebuje například výpis z katastru nemovistostí, nebo z obchodního rejstříku v jedné ze zemí sedmadvacítky. Stránka obsahuje i linky, které presměrovávají přímo na weby příslušných úřadů. Na nich už si musí zájemce o informace poradit s cizím jazykem.

Portál e-justice se bude dále rozvíjet. Na počátku příštího roku by se tam měl uživatel dočíst, jaká má například práva při spáchání dopravního přestupku. Za 2 roky bude na stránce i možnost hledat v seznamech advokátů. Třeba toho, který mluví řečí klienta a specializuje se na určitou oblast práva.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme