EU zakáže dovoz čínských potravin pro děti s příměsí mléka

Zákaz dovozu zboží pro děti s jakoukoli příměsí mléka - tak Evropská unie zareaguje na aféru s čínským mlékem obsahujícím průmyslovou látku melamin. Toto a další preventivní opatření mají začít platit už od pátku. Dosud po požití mléka připraveného z kontaminovaného prášku onemocnělo několik tisíc čínských dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laboratorní testy mléčných výrobků | Zdroj: ČTK

Evropská unie zavede zákaz importu všech výrobků pro děti, které obsahují příměs mléka, a to v jakékoli koncentraci. Bude také testovat všechno nově dovezené čínské zboží s obsahem mléka větším než 50 procent. Namátkově budou potravinářské inspekce kontrolovat i výrobky čínské provenience, které už jsou teď v obchodech.

Některé země unijní iniciativu předběhly. Například Itálie zavedla zpřísněné kontroly veškerých potravin dovážených z Číny a Francie zakázala dovoz jakýchkoli potravinářských výrobků s příměsí čínského mléka.

Evropská komise před dvěma dny ujišťovala, že Evropanům by žádné nebezpečí hrozit nemělo, neboť do zemí sedmaadvacítky se čínské mléko a mléčné deriváty nesmějí dovážet.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme