EU zřejmě prodlouží sankce proti Lukašenkovi

Běloruský režim prezidenta Lukašenka si to u Evropské unie nevyžehlil. Ministři zahraničí sedmadvacítky na své schůzce v Lucemburku pravděpodobně prodlouží platnost sankcí uvalených na Bělorusko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie | Foto: Emanuel Macoun

Vláda v Minsku totiž pokračuje v pronásledování opozice a nejsou znát žádné známky toho, že by chtěla situaci zlepšit.

Režim prezidenta Alexandra Lukašenka sice propustil některé politické vězně, ale mnoho jich ještě drží v žalářích. Unie ale požaduje osvobození všech.

Běloruská vládnoucí garnitura se sama izolovala, když se nikdo z vládních činitelů nezůčastnil nedávného summitu Východního partnerství ve Varšavě. Bělorusko tam zastupovali disidenti.

Vzhledem k pokračujícím represím vůči demokratickým silám pravděpodobně ministři zahraničí Unie prodlouží platnost sankcí na Lukašenkův režim do října příštího roku.

Znamená to trvání zákazu vydávání víz pro skoro 200 činovníků režimu, zmrazení jejich evropských kont a embargo na vývoz čehokoliv, co může sloužit k potlačování demonstrací.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme