Covid se v Anglii šíří více mezi muži. Podle studie to může být kvůli sledování fotbalového Eura

Úspěšný postup anglického týmu na mistrovství Evropy ve fotbale může být jedním z důvodů, proč se koronavirus v Anglii šíří rychleji mezi muži než mezi ženami. Naznačují to data získaná vědci z Královské univerzity v Londýně, napsal ve čtvrtek zpravodajský web BBC. Jejich studie zároveň potvrdila, že se Anglie potýká se třetí vlnou epidemie covidu-19.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci slaví druhý gól Anglie v semifinále Eura proti Dánsku

Fanoušci slaví druhý gól Anglie v semifinále Eura proti Dánsku | Foto: Matthew Childs | Zdroj: Reuters

Studie REACT mezi 24. červnem a 5. červencem otestovala přes 47 000 dobrovolníků z celé Anglie. Ze shromážděných údajů vyplývá, že prudce stoupl počet nakažených ve všech věkových skupinách do 75 let, obzvláště mezi mladými lidmi.

Zdravotnická organizace: Plné stadiony i hospody během Eura mohou za nárůst počtu covid pozitivních

Číst článek

Zároveň se potvrdilo, že se vyšší míra infekcí neodrazila ve zvýšeném počtu hospitalizovaných pacientů či úmrtí.

Očkovaným hrozí podle studie menší riziko, že se koronavirem nakazí. Obě dávky vakcíny poskytly před nákazou dvaasedmdesátiprocentní ochranu.

Testování dobrovolníků v rámci REACT, která je jednou z největších studií svého druhu v Anglii, také ukázalo, že u mužů bylo o 30 procent vyšší riziko nákazy než u žen.

Mutace koronaviru delta může v Německu brzy převládnout nad ostatními. Seehofer kritizuje UEFA

Číst článek

„Může to být tím, že sledování fotbalu má za následek, že jsou muži více než běžně společensky aktivní,“ uvedl autor zprávy shrnující výsledky studie Steven Riley.

Velká Británie, která má asi 67 milionů obyvatel, ve středu oznámila přes 32 500 nově potvrzených infekcí koronavirem za poslední den. Jde o nejvyšší údaj od 23. ledna, kdy v zemi pomalu odeznívala druhá vlna epidemie.

Za novým rozmachem nákazy stojí podle expertů nakažlivější varianta viru delta, která v Británii převládá. Londýnská vláda se přesto nadále chystá od 19. července zrušit veškeré koronavirové restrikce v Anglii, doufá totiž, že je obyvatelstvo již dostatečně chráněno díky vakcínám. Podle vládních dat dostalo obě dávky vakcíny již téměř 65 procent obyvatel Británie starších 18 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme