Eurodeník - 8. díl: Přátelští Turci po zápase slavili, Češi spěchali k autům

Čeští fotbalisté na evropském šampionátu ve Francii končí, nad jejich síly byli Turci. Tisíce našich fanoušků opouštěly po zápase stadion v Lens, mnozí neskrývali své zklamání, jiní to viděli realisticky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaní čeští fanoušci po zápase s Tureckem | Zdroj: Reuters

Dlouhé minuty po zápase byly před stadionem v Lens ještě tisíce lidí. Jásali pochopitelně pouze Turci, kteří se během oslav fotili i s českými fanoušky. Ti připomínali zmoklé slepice. Věděli, že už je čekala jen cesta domů.

„Atmosféra super a kamarádská. Včetně Turků. Se soupeřem nebyl žádný problém, všichni byli fajn. Jen je hrozná škoda, že jsme to v prvním poločase neokořenili gólem, místo toho jsme inkasovali. Chybí jen to štěstí nakonec,“ pochválil fanoušky soupeře jeden z Čechů odcházejících ze stadionu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osmý deník Jana Šmída z Eura - atmosféra po zápase Česka s Tureckem

Někteří fandové od stadionu rychle spěchali ke svým vozům a doufali, že je nečeká žádné nepříjemné překvapení.

„Po zápase s Chorvatskem přímo na hlavním parkovišti prý vybrali 200 aut, z toho čtyřicet Čechů. Byli tam naši známí, ale parkovali mimo to parkoviště, takže se to dozvěděli až v Česku,“ vypráví další z fanoušků, který s sebou má i dámský doprovod.

„Jezdím kvůli manželovi, ale líbí se mi atmosféra. Je to jiné než u televize. Plánovali jsme jen jeden zápas a dva dny jsme byli v Paříži, abych vůbec jela,“ směje se fanynka i přes porážku. „Viděli jsme Eiffelovku, Vítězný oblouk,“ chlubí se. Nejvíc si prý bude pamatovat Eiffelovu věž v noci.

Večer ale patřil Turkům, kteří si připsali první výhru ve skupině a pořád mohou doufat, že postoupí do osmifinále. Podle fanoušků soupeře to byl dobrý zápas. Před ním prý vítězství vůbec nečekali.

Jan Šmíd, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme