Europol zasáhl proti padělatelům eurobankovek v sedmi zemích včetně Česka

Při společné akci sedmi členských států Evropské unie, včetně Česka a Slovenska, proti padělatelům bankovek bylo zadrženo 53 osob aktivních na takzvaném darknetu, anonymní sféře internetu. Na svém webu o tom informoval Evropský policejní úřad (Europol).

Haag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padělané bankovky

Padělané bankovky | Foto: Radim Beznoska

Na počátku operace byl úspěšný zásah rakouské policie proti ilegální tiskárně eurobankovek ve Vídni, při které byla zatčena jedna osoba. Údaje získané při této akci se týkaly hlavně obchodování s padělanými eurobankovkami na darknetu.

Mezi zabavenými dokumenty byly podrobnosti ze 33 různých evropských a neevropských zemí, kam zatčený padělané peníze posílal. 

'Stavte se doma!' píše Europol pohledy nejhledanějším zločincům. Čecha láká na pivo

Číst článek

Operace pečlivě zkoordinovaná Europolem byla zaměřená na nakupující a prodávající osoby aktivní na nejužívanějších trzích darknetu. Cílem přitom bylo zlikvidovat dva nejvýznamnější z těchto trhů Alpha Bay a Hansa Market. 

Do společné úspěšné akce se podle Europolu zapojily vedle Česka a Slovenska také Francie, Německo, Rakousko, Řecko a Španělsko. Identifikováno a zatčeno při ní bylo 53 osob. Kromě toho policisté při 77 domovních prohlídkách zabavili 2049 falešných bankovek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme