Europol zatkl 40 lidí z balkánského kartelu. Zabavil osm tun kokainu a více než 300 milionů korun

Čtyřicet zatčených a osm tun zabaveného kokainu - to je výsledek čtyři roky trvající mezinárodní policejní operace proti pašerákům drog. Akce, kterou vedla španělská policie v koordinaci s operační skupinou Europolu, se zaměřila na balkánský kartel pašující značné množství kokainu z Jižní Ameriky do Evropy přes západní Afriku a Kanárské ostrovy.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kokain (ilustrační foto)

Europol zatkl 40 lidí z balkánského kartelu pašujícího kokain (ilustrační foto) | Zdroj: Národní protidrogová centrála

Pašeráci přepravovali kokain z Kolumbie, Brazílie a Ekvádoru přes logistická centra v západní Africe a na Kanárských ostrovech. Jakmile se droga dostala do Evropy, distribuovali ji po celém kontinentu s pomocí manipulačních středisek v Belgii, Chorvatsku, Německu, Itálii a Španělsku.

Čeští policisté stíhají 14 lidí kvůli dovážení drog ze Slovenska. Zabavili i skoro 100 kilogramů hašiše

Číst článek

Europol v prohlášení uvedl, že vůdci drogové pašerácké organizace měli dočasná působiště v Turecku a Dubaji ve Spojených arabských emirátech (SAE). Při rozbití pašerácké sítě byla klíčová spolupráce devíti národních policejních sil - kromě španělské také belgické, brazilské, chorvatské, italské, německé, srbské, turecké a policie v SAE, dodal Europol.

Krom zabavených drog a zatčených osob se během operace podařilo také zkonfiskovat 12,5 milionu eur (asi 309 milionů korun) v hotovosti v různých evropských zemích, tři miliony dolarů (téměř 70 milionů korun) v Brazílii a zmrazit více než 50 milionů eur na účtech v Srbsku, uvedl Europol.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme