Europoslanci hlasují o bezpečnějších hračkách pro děti

Bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček prodávaných v Evropě. To je cíl směrnice, o které dnes hlasují poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku. Její znění je dohodnuté se zástupci členských států a pravidla pro zvýšenou bezpečnost hraček by tak měla vstoupit v platnost velmi brzy po schválení směrnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hračky Mattel | Foto: Hračky-hry.cz

Podle nové právní úpravy by bylo například zakázané parfemovat hračky vůněmi, které mohou vyvolat alergickou reakci. Používání pro výrobu hraček některých látek, které mohou být karcinogenní nebo toxické má být zakázáno úplně.

Směrnice má také zakázat používat označení 'nevhodné pro děti do 3 let' u hraček, které jsou prokazatelně určeny pro nejmenší děti. Výrobci se totiž tímto varováním často snaží zbavit zodpovědnosti za případné vady zboží.

Větší pozornost kvalitě budou muset věnovat i dovozci. Zvláště v případě hraček z Číny, odkud pochází většina v Evropě prodávaného zboží pro děti.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme