Europoslanci pozvali vousatou zpěvačku, aby podpořila boj proti diskriminaci

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která se proslavila díky vítězství v soutěži Eurovize, dnes odpoledne vystoupila před budovou Evropského parlamentu v Bruselu. Koncert zorganizovala část europoslanců na podporu boje proti homofobii a diskriminaci kvůli sexuální orientaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská zpěvačka Conchita Wurst vystoupila v Bruselu před Evropským parlamentem | Foto: Reuters

Jistá nizozemská europoslankyně neskrývá nadšení. Conchita, původním jménem Thomas Neuwirth, je podle ní velká umělkyně.

Koncert hned vedle Evropského parlamentu ale považuje za důležitý hlavně z politického hlediska. „V Evropě se vzmáhají konzervativci, kteří odmítají rovná práva pro homosexuály a jiné sexuální nebo třeba náboženské menšiny,“ vysvětluje politička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vystoupení Conchity Wurst v Bruselu si nenechal ujít ani zpravodaj Ondřej Houska

Vedle stojící mladá žena přikyvuje. Také podle ní je vystoupení Conchity Wurst skutečně symbolické. Je prý dobře, že zpěvačka vypadá tak, jak vypadá – lidé si při pohledu na ni alespoň uvědomí, že transsexuálové by měli mít rovná práva.

Zdaleka ne všichni europoslanci by s tím souhlasili. Ti konzervativně zaměření, třeba z Polska, si stěžovali, že nešlo o koncert, ale spíš o snahu zviditelnit se. Na vystoupení ostatně ani nedorazili.

„Někoho milovat je naprosto přirozené a sexuální orientace nebo třeba barva pleti by neměla nikoho zajímat, není totiž vůbec podstatná,“ prohlásila ještě před koncertem Conchita Wurst.

Rakouská zpěvačka Conchita Wurst vystoupila v Bruselu před Evropským parlamentem | Foto: Reuters

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme