Europoslanci proti návrhu na tříleté uchovávání telekomunikačních dat

Evropský parlament odmítl návrh, aby se až tři roky povinně uchovávaly záznamy o telefonátech, textových a emailových zprávách. S nápadem přišlo několik členských zemí v zájmu účinnějšího boje proti terorismu a organizovanému zločinu. Podle europoslanců je ale tříletá povinnost uchovávat data nepřiměřeně dlouhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Parlament naopak ale vítá, že Evropská komise už představila návrh podobný. Ten ovšem počítá s tím, že by se data uchovávala jenom jeden rok - a ještě se o něm bude jednat.

Pro co nejrychlejší zavedení takového opatření je poslankyně za Evropské demokraty Jana Hybášková. Ta zároveň říká: Je také nutné znemožnit teroristům, aby se monitorování vyhýbali.

"Česká republika je nesmírně ostře kritizována za volné telefonní karty typu Go. Je mi znám údaj, že při zatčení studentů z hamburské univerzity v jedné z hamburských mešit u některých bylo nalezeno až 70 telefonních karet typu Go. To je věc, kterou my nesmírně ztěžujeme dohledávání stop po teroristech v Evropě."

Pavla Kvapilová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme