Europoslanci řešili hrozbu politického zneužívání médií v ČR. Komise nevidí důvod zasahovat

Situace médií v Česku neohrožuje unijní právo, Evropská komise proto nemá důvod do ní zasahovat. Při debatě o hrozbě politického zneužívání českých médií na plénu Evropského parlamentu to řekla eurokomisařka Cecilia Malmströmová. Také europoslanci zdůrazňovali, že Česko nemá problém se svobodou médií. Selhal podle nich pouze jeden politik – bývalý vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten na Twitteru europoslance za TOP 09 a KSČM obvinil, že debatou dělají Česku ostudu.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: European Parliament

Malmströmová připomněla, že Evropská komise má jen omezené pravomoci v oblasti svobody médií. Její dodržování ale pozorně sleduje.

Situací v Česku se europoslanci zabývali kvůli uniklým nahrávkám, na kterých tehdejší ministr financí Babiš řešil zveřejňování článků na politické oponenty.

Místopředseda europarlamentu za hnutí ANO Pavel Telička Babišův postup označil za nepřijatelný. Není podle něj ale důvod, aby se stav českých médií probíral na evropské půdě.

Jiní jako Luděk Niedermayer z TOP 09 naopak debatu na plénu, které se účastnila jen hrstka europoslanců, přivítali.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme