Europoslanci si připomněli Kuciaka, žádají co nejrychlejší vyšetření jeho vraždy

K co nejrychlejšímu vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky vyzvali poslanci Evropského parlamentu. V debatě na plénu zdůraznili, že vraždění žurnalistů nesmí mít v Evropské unii místo. Za nepřípustné označili také jakékoli omezování svobody médií.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurospolanci si připomněli zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka | Foto: Vincent Kessler | Zdroj: Reuters

Slovensko už minulý týden navštívila delegace evropských poslanců.

Slováci zadrželi Itala, o němž psal zavražděný Kuciak. Kvůli drogám na něj vydali evropský zatykač

Číst článek

Jeden z jejích předsedů Claude Moraes představil závěrečnou zprávu, která vyzývá k vytvoření společného vyšetřovacího týmu slovenské policie a Europolu. Britský europoslanec věří, že to pomůže vrátit důvěru Slováků v úřady, která podle něj v zemi citelně chybí.

Eurokomisař pro bezpečnostní unii Julian King navrhl zapojení také Evropského úřadu pro boj proti podvodům. OLAF by mohl prošetřit podezření na zneužívání zemědělských dotací na Slovensku, o kterém psal Kuciak. Unie podle Kinga musí udělat vše, aby se podobný případ už neopakoval.

Nejsilnější, lidovecká frakce navrhla, aby novinářská stáž v europarlamentu napříště nesla jméno podle Jána Kuciaka. O rezoluci k jeho případu budou poslanci hlasovat na příští plenární schůzi v dubnu.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme