Europoslanci si připomněli Kuciaka, žádají co nejrychlejší vyšetření jeho vraždy

K co nejrychlejšímu vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky vyzvali poslanci Evropského parlamentu. V debatě na plénu zdůraznili, že vraždění žurnalistů nesmí mít v Evropské unii místo. Za nepřípustné označili také jakékoli omezování svobody médií.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurospolanci si připomněli zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka | Foto: Vincent Kessler | Zdroj: Reuters

Slovensko už minulý týden navštívila delegace evropských poslanců.

Slováci zadrželi Itala, o němž psal zavražděný Kuciak. Kvůli drogám na něj vydali evropský zatykač

Číst článek

Jeden z jejích předsedů Claude Moraes představil závěrečnou zprávu, která vyzývá k vytvoření společného vyšetřovacího týmu slovenské policie a Europolu. Britský europoslanec věří, že to pomůže vrátit důvěru Slováků v úřady, která podle něj v zemi citelně chybí.

Eurokomisař pro bezpečnostní unii Julian King navrhl zapojení také Evropského úřadu pro boj proti podvodům. OLAF by mohl prošetřit podezření na zneužívání zemědělských dotací na Slovensku, o kterém psal Kuciak. Unie podle Kinga musí udělat vše, aby se podobný případ už neopakoval.

Nejsilnější, lidovecká frakce navrhla, aby novinářská stáž v europarlamentu napříště nesla jméno podle Jána Kuciaka. O rezoluci k jeho případu budou poslanci hlasovat na příští plenární schůzi v dubnu.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme