Europoslanci velkou většinou podpořili zavedení kvót pro přijímání uprchlíků

Evropský parlament dnes jasnou většinou podpořil zavedení povinných kvót pro přijímání uprchlíků. Evropská komise navrhla, aby si země Evropské unie mezi sebou rozdělily dalších 120 tisíc žadatelů o azyl z Řecka, Itálie a Maďarska. Europoslanci se k návrhu podle pravidel museli vyjádřit, ale státy Unie se jejich hlasováním nemusí řídit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament

Evropský parlament | Foto: Michal Hartman

„Evropa stojí kvůli uprchlické krizi před historickou zkouškou, kterou může zvládnout jen společně,“ řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, který mimořádnou schůzi k tomuto bodu svolal.

Návrh na kvóty získal mezi europoslanci jasnou podporu. Na Česko by podle něj připadalo 2978 míst.

O tom, jestli návrh začne platit však nerozhodnou europoslanci, ale členské země Unie. Ty se názorem europoslanců nemusí řídit. Státy Evropské unie by o kvótách měly rozhodovat příští týden v úterý.

U velké většiny států má návrh na kvóty podporu. Česko nebo Slovensko s ním nesouhlasí. V tuto chvíli ale nemají dost spojenců na to, aby ho zablokovaly, byť se v zákulisí ještě vyjednává o kompromisu, že by kvóty nemusely být povinné.

Němci zavedli hraniční kontroly na dálnici z ČR do Drážďan, bojí se rostoucího počtu převáděčů

Číst článek

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme