Europoslanci vyzvali Brity k rychlému odchodu z EU. Většina českých ale rezoluci nepodpořila

Evropský parlament chce, aby Británie co nejrychleji zahájila svůj odchod z Evropské unie. Příslušnou rezoluci schválili europoslanci na mimořádném zasedání v Bruselu. Dokument předložily čtyři velké parlamentní frakce. Kvůli nesouhlasu s některými pasážemi ji ale nepodpořilo velké množství poslanců napříč kluby. Nehlasovala pro ni ani naprostá většina přítomných českých europoslanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament

Evropský parlament | Foto: Michal Hartman

„Byla příliš kritická a spěchala na to, aby Britové co nejdříve podali návrh na své vystoupení,“ vysvětlila europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová, proč se s českými kolegy z lidovecké frakce při hlasování zdržela.

S textem rezoluce se neztotožnil ani Luděk Niedermayer, který zastupuje TOP 09 a Starosty. „Mám takový pocit, že emoce trochu převýšily nad racionalitou,“ vysvětlil.

Právně nezávazný dokument odmítl také Jan Zahradil z ODS. „Efekt této rezoluce nebude žádný, bylo to v podstatě zbytečné.“

Z českých europoslanců pro dokument nakonec zvedli ruku jen dva zástupci sociální demokracie.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme