Evakuace bojovníků Islámského státu z Rakky se nezdařila, radikálové si vzali civilisty jako lidský štít

V sobotu exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) oznámila, že mělo dojít k evakuaci radikálů z takzvaného Islámského státu pomocí autobusů. V neděli ale agentura Reuters citovala mluvčího arabsko-kurdské koalice Mostafu Baliho, že si radikálové „vzali civilisty jako rukojmí do lidského štítu“.

Rakka (Aktualizováno: 8:57 15. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka s dítětem se živí prodejem potravin v uprchlickém táboře. | Foto: Erik De Castro | Zdroj: Reuters

Syrské demokratické síly (SDF), podporované Spojenými státy americkými, společně s aliancí kurdských a arabských milicí pokračovaly v bojích s posledními bojovníky takzvaného Islámského státu, kteří zůstali ve městě.

Mluvčí SDF uvedl, že bojovníci neopustili město tak, jak bylo dohodnuto. „Operace byly ukončeny a boje pokračují,“ uvedl Bali a dodal: „Minulou noc poslední bojovníci, co souhlasili s odchodem, opustili město.“ Rakku však opustili jen syrští radikálové, zahraniční zůstali.

Islámští radikálové se nechali v srpnu evakuovat i s rodinami z bojiště na libanonsko-syrské hranici, což bylo poprvé, kdy souhlasili s odchodem z území, které předtím bylo pod jejich kontrolou.

O evakuaci bojovníků takzvaného Islámského státu z města Rakka jsme informovali v článku „Boje o Rakku se blíží ke konci, tvrdí Kurdové. Začala evakuace radikálů Islámského státu s rodinami“.

Připravujeme více informací o evakuaci...

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme