Evakuace ze zaplavené Indie pokračuje, hledá se 11 Čechů

Evakuace českých občanů z oblastí postižených povodní v Indii pokračuje. Část Čechů ale hodlá pokračovat ve svých původních turistických plánech, a někteří pomáhají při odstraňování následků katastrofy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Pákistánu | Zdroj: ČTK

„Velvyslanectví postrádá kontakt s jedenácti osobami, s nimiž se dosud nepodařilo navázat spojení. To číslo se stále mění, tak jak dostáváme informace z České republiky od příbuzných. Během dneška se nám podařilo evakuovat dvanáct turistů, kteří už doletěli do Dillí a budou pokračovat dál do České republiky. Během víkendu by mělo být přepraveno dalších zhruba pětadvacet českých turistů, kteří požádali o pomoc při evakuaci,“ řekl velvyslanec v Dillí Miloslav Stašek.

Záchranné týmy mezitím pokračují s odklizením škod v postižené oblasti.

„Indie zatím nepožádala o žádnou zahraniční humanitární pomoc. Situace se dále monitoruje a pokračuje se v odklízení a obnovování spojení s okolními vesnicemi poblíž Ladákhu. Stále tam jsou lidé odříznuti od zdrojů pitné vody, lékařské pomoci a léků,“ dodal velvyslanec.

Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme