Evropa oslavila nástup roku 2007

Nejen bouřlivé oslavy, světelná show, koncerty, ale místy i špatné počasí provázely příchod Nového roku v Evropě. V centru Berlína se podle policie sešel přibližně milion lidí. Němci nejenže vítali nadcházející rok, ale také vzpomínali na události toho předchozího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj nad Braniborskou bránou v Berlíně | Foto: internet

Jednou hezkou vzpomínkou bylo určitě letní mistrovství světa ve fotbale. Domácí tým totiž vybojoval bronzovou medaili. Na bezpečnost u Braniborské brány dohlíželo na 1400 policistů a hasičů společně s dvěma sty zdravotníky.

Trochu ponurou atmosféru zažili lidé v Bratislavě. Slovenská metropole se totiž v noci ponořila do husté mlhy, která částečně zahalila i tamní ohňostroj. Naopak Londýňané a turisté, kteří do britské metropole přijeli na tento ojedinělý den, odpočítávali konec roku spolu s hodinami na slavném Big Benu. O půlnoci následoval desetiminutový ohňostroj.

Bulharsko s Rumunskem s Novým rokem vstoupily do Evropské unie, zatímco papež Benedikt XVI. se ve Vatikánu modlil za světový mír, uspokojení a spravedlnost. Někde ovšem oslavy Nového roku zkazila nepřízeň počasí.

Francouzské oslavy Silvestra opět poznamenalo zapalování automobilů v některých městech. Podle policie, která zadržela více než 250 osob, hořelo v noci na Nový rok 313 automobilů.

Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme