Evropa zažívá dovolenkový nával, dopravní tahy a hraniční přechody k Jadranu kolabovaly

Očekávaný nejnáročnější víkend letní sezony se podepsal na dopravě v celé Evropě. Hlavní silniční tahy, zejména směrem k Jaderskému moři, a hraniční přechody kolabovaly. Mnohakilometrové kolony sužovaly Německo, Itálii, Rakousko, Slovinsko i Maďarsko.

Praha (Aktualizováno: 17:22 29. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na německé dálnici | Zdroj: Reuters

Ve dvou spolkových zemích v Německu začínají prázdniny. Kolony byly na jižním směru mnichovského obchvatu a zablokovaná byla před polednem prakticky celá dálnice A8 mezi Mnichovem a Rosenheimem – též i dálnice A3 u Deggendorfu směrem na Pasov.

Itálie hlásila velké kolony na brennerské dálnici A22 ve směru do centrálních částí země a rovněž u Benátek, Bibione a Boloni. Auta také stála na italské straně od Brenneru po Veronu. 

Triatlon ochromí v Praze dopravu. Most Legií bude uzavřen, omezení se dotknou i MHD

Číst článek

V Maďarsku v dopoledních hodinách sílil provoz na obchvatu Budapešti a se zdržením je třeba počítat mimo jiné na rakousko-maďarských hranicích. Zástupy aut míří především na místní závodní okruh, kde se jede závod Formule 1.

Zřejmě neproblematičtější byla v brzkém odpoledni situace při průjezdu přes Rakousko. „Naše nejhorší obavy pro tento den se naplnily,“ řekl agentuře APA Harald Lasser z rakouského automotoklubu ÖAMTC. Největší zdržení nabírali řidiči na dálnici ze Salcburku ke slovinským hranicím. Zatímco normálně cesta trvá dvě hodiny, dnes to bylo až šest hodin. Problematická byla i cesta do Salcburku z Mnichova v Bavorsku, kde právě začínají letní prázdniny.

Ve Slovinsku bylo dvouhodinové zdržení na hraničním přechodu Macelj ve směru do Chorvatska. Doprava kolabovala na hraničních přechodech Dragonja a Plovanija ve směru na Istrii, na kterých je čekací doba až několik hodin.

Doprava v Chorvatsku kolabuje

Kolony byly vidět i na webových kamerách směrem do Chorvatska, stojí se u slovinské Ptuje, u přechodu Macelj, ale také u mýtné brány Lučko směrem na Záhřeb – již v ranních hodinách se zde čekalo zhruba dvě hodiny.

Kolony měly délku asi pět kilometrů. Silný provoz byl i na jadranské dálnici, hlavně mezi městy Karlovač a Bosiljievo. Doprava kolabovala i směrem na Makarskou, stála také cesta na Istrii z města Koper. Trhaná kolona poskakovala ve směru na jih od slovinského Ptuje až k přechodu Macelj. Měla až 10 kilometrů, řidiči museli počítat se zdržením kolem dvou hodin.

Další dopravní nehoda provázená kolonami se stala ve městě Žaborič pod Šibenikem. Fronty se tvořily rovněž před mostem na ostrov Krk, v Omiši, v obci Podstrana a před tunelem Svatý Ilja.

Pokud můžete, cestu odložte třeba na noc. Nejlépe je však nechat cestu až na pondělí, protože alternativní trasy se dnes budou hledat velmi těžko. Minulý víkend se totiž cesta na Jadran protáhla až o sedm hodin. 

Jan Pastor, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme