Evropané, nikde na světě pro vás nebude bezpečno, vzkázal Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu podle agentury Reuters prohlásil, že se Evropané nebudou moci nikde ve světě bezpečně pohybovat po ulicích, pokud Evropa nezmění svůj postoj. Už v úterý Erdogan oznámil, že přehodnotí vztahy své země s Evropskou unií po dubnovém tureckém referendu o posílení pravomocí hlavy státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecké úřady zatkly přes 800 policistů. | Zdroj: Reuters

„Pokud Evropa bude pokračovat tímto směrem, žádný Evropan se nebude moci nikde na světě bezpečně pohybovat po ulicích. My, jako Turecko, vyzýváme Evropu k respektování lidských práv a demokracie,“ uvedl Erdogan na setkání s novináři v Ankaře.

V úterý Erdogan prohlásil, že současná Evropa je podle jeho slov „fašistická a krutá" jako v období před druhou světovou válkou.

Erdogan uvedl, že Turecko se již nemůže nechat vydírat hrozbou přerušení přístupových rozhovorů s EU a migrační dohodou, v níž se Ankara zavázala de facto za několikamiliardovou úplatu zamezit toku přistěhovalců z Asie do Evropy. „Toto období skončilo," upozornil turecký prezident.

Erdogan a turečtí ministři v poslední době opakovaně kritizují Nizozemsko a Německo za to, že zabránily provádět agitaci na shromážděních určených pro exilové Turky, aby v referendu hlasovali pro změny.

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme