Evropané se chystají na prázdniny. Jezdí do Chorvatska, Itálie, ale i Francie

Ve většině českých škol dnes začínají prázdniny. Ne všude v Evropě ale mají školáci ode dneška volno. Třeba v Bavorsku se děti musí na prázdniny těšit ještě celý měsíc. Poté vyrazí společně se svými rodiči na dovolenou. Mezi oblíbené destinace patří Itálie, Chorvatsko, ale i Francie, kam často míří Nizozemci nebo Švýcaři.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi nově nalezené druhy bezobratlých patří i mořské hvězdice

Mezi nově nalezené druhy bezobratlých patří i mořské hvězdice | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas

Prázdniny dnes začínají v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku. Ode dneška mají volno také všichni školáci v Polsku.

Poláci jezdí na dovolenou stejnými trasami jako Češi. Sice jezdí hlavně k Baltu, ale přibližně čtyři procenta se vydávají také do Chorvatska.

Ze Severního Porýní-Vestfálska by se lidé měli vydat na dovolenou spíše přes západ Rakouska. Plné dálnice se v tuto chvíli dají očekávat i ve Slovinsku a na severu Itálie.

Velké množství lidí pojede na dovolenou na přelomu července a srpna. Prázdniny začnou nejen v Bavorsku, ale i několika dalších německých spolkových zemích. Cílovými destinacemi budou země na jihu Evropy, jako je Itálie nebo Chorvatsko.

Krizový proto bude víkend 1. a 2. srpna. Řidiči by ale měli být na silnicích opatrní i o víkendech 11. a 18. července, kdy začínají prázdniny v několika dalších německých spolkových zemích a také v Rakousku.

Pavel Novák, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme