Evropané se chystají na prázdniny. Jezdí do Chorvatska, Itálie, ale i Francie

Ve většině českých škol dnes začínají prázdniny. Ne všude v Evropě ale mají školáci ode dneška volno. Třeba v Bavorsku se děti musí na prázdniny těšit ještě celý měsíc. Poté vyrazí společně se svými rodiči na dovolenou. Mezi oblíbené destinace patří Itálie, Chorvatsko, ale i Francie, kam často míří Nizozemci nebo Švýcaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi nově nalezené druhy bezobratlých patří i mořské hvězdice | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas

Prázdniny dnes začínají v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku. Ode dneška mají volno také všichni školáci v Polsku.

Poláci jezdí na dovolenou stejnými trasami jako Češi. Sice jezdí hlavně k Baltu, ale přibližně čtyři procenta se vydávají také do Chorvatska.

Ze Severního Porýní-Vestfálska by se lidé měli vydat na dovolenou spíše přes západ Rakouska. Plné dálnice se v tuto chvíli dají očekávat i ve Slovinsku a na severu Itálie.

Velké množství lidí pojede na dovolenou na přelomu července a srpna. Prázdniny začnou nejen v Bavorsku, ale i několika dalších německých spolkových zemích. Cílovými destinacemi budou země na jihu Evropy, jako je Itálie nebo Chorvatsko.

Krizový proto bude víkend 1. a 2. srpna. Řidiči by ale měli být na silnicích opatrní i o víkendech 11. a 18. července, kdy začínají prázdniny v několika dalších německých spolkových zemích a také v Rakousku.

Pavel Novák, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme