Evropská komise: Aerolinky musejí uvádět plnou cenu letenek

Evropské aerolinky nesmějí klamat zákazníky. To je názor Evropské komise, která dnes zveřejnila výsledky průzkumu ohledně prodeje letenek. Brusel chce udělat přítrž tomu, když letecká společnost na svých internetových stránkách neuvádí plnou cenu letu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na palubě letadla | Foto: Milan Kopp

Dříve to byl běžný postup - dopravce inzeroval letenky za neuvěřitelně nízkou cenu a teprve těsně před potvrzením rezervace se zákazník dozvěděl, že bude muset uhradit řadu dalších poplatků.

Podle Komise se ale situace zlepšuje. Velká většina důležitých evropských společností už zákazníky nemate. Do této kategorie patří i České aerolinie.

Komisařka pro ochranu spotřebitelů Meglena Kuněvová ale zdůraznila, že ne všechny společnosti standardy dodržují: "Stále je mnoho stránek leteckých společností, které plně nedbají zákonů o ochraně spotřebitele."

Komise seznam těchto dopravců nezveřejnila. Podle našich informací se ale jedná například o Aeroflot, Turkish Airlines nebo Sky Europe.

Katka Brezovská, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme