Evropská komise chce po sociálních sítích respekt k anonymitě

Evropská komise chce navrhnout přísnější pravidla respektování soukromých dat na sociálních sítích. Komisařka pro spravedlnost a základní práva Viviane Redingová oznámila, že má v úmyslu do července předložit návrh unijního nařízení. Mělo by to internetovým sociálním fórům uložit povinnost vymazat osobní data uživatele na jeho žádost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální síť Facebook | Foto: Tomáš Adamec

Komisařka Redingová prezentovala svou myšlenku před poslanci europarlamentu a řekla jasně, že se mají nová pravidla vztahovat na poskytovatele služeb sociálních sítí sídlící i mimo Unii.

Aniž by jmenovala nejznámější z nich, Facebook, prohlásila, že síť se sídlem ve Spojených státech, která má v Evropě miliony uživatelů, se bude muset unijním pravidlům podřídit.

Občanům zemí sedmadvacítky mají nová pravidla dát možnost „upadnout v zapomnění" a nenechávat svá data k dispozici provozovatelům sociálních sítí nebo poskytovatelům účtů elektronické pošty, když nebudou chtít nadále jejich služby užívat.

Pavel Novák, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme