Evropská komise chce pravidla pro zaměstnávání cizinců

Evropská komise chce vytvořit jednotná pravidla pro zaměstnávání cizinců na území Evropské unie. Návrh vychází z toho, že západní Evropa se bude v budoucnu potýkat s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil, což by zbrzdilo její ekonomický rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Bruselu poznamenává zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, jen Německo bude potřebovat tři miliony imigrantů. Evropská komise navrhuje, aby unie přijala jednotná pravidla pro zaměstnávání cizinců, což by zjednodušilo a právně zaštítilo jejich příliv do západní Evropy. Komise neskrývá, že plánované otevření hranic pro cizince je nouzovým opatřením, které souvisí s nedostatkem lidí v produktivním věku v některých oborech. Jedná se hlavně o informační technologie, ale také o zemědělství nebo stavební firmy. Komise zároveň soudí, že práce na nové směrnici se nijak nedotkne jednání s kandidátskými státy o volném pohybu osob, kde existuje pro současnou "patnáctku" možnost omezit volné zaměstnávání lidí ze střední a východní Evropy.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme