Evropská komise chystá návod, jak postupovat proti šíření chřipky

Evropská komise má připravit návod, jak koordinovat opatření proti prasečí chřipce v celé Unii. Doporučení pro jednotlivé státy má být hotové do několika dnů. Informovala o tom eurokomisařka pro resort zdraví Androulla Vassiliou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

antivirotika | Zdroj: ČTK

Komisařka Vassiliou oznámila, že v Bruselu se dnes schází krizový koordinační výbor Evropské komise. Má zaručit, že všechny evropské orgány dostanou přesné informace o opatřeních přijímaných proti šíření nového viru chřipky na evropské i národní úrovni v jednotlivých státech.

Komisařka potvrdila svolání mimořádné rady ministrů zdravotnictví na čtvrtek do Lucemburku. "Budeme jednat o společné unijní reakci na velmi rychle se vyvíjející situaci." Schůzka se zaměří na předcházení nákaze, monitorování šíření viru, diagnostické metody a zkušenosti z léčení postižených.

Do čtvrteční schůzky se chce komisařka Vassiliou sejít také s představiteli farmaceutických firem, aby zjistila, v jaké fázi je příprava vakcíny proti novému typu chřipkového viru.

Související příspěvky:
Lékaři čekají na výsledky testů tří Čechů, u kterých je podezření na prasečí chřipku
Nový typ chřipky zabil v Mexiku už 150 lidí, dorazil i do Evropy
Virus prasečí chřipky má v Mexiku 81 obětí, v EU zatím nákaza není
USA hlásí další případy prasečí chřipky

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme