Evropská komise kritizuje kvůli korupci Bulharsko a Rumunsko

Bulhaři a Rumuni stále nedostatečně bojují s korupcí. Takový je závěr Evropské komise, která pravidelně sleduje stav soudnictví v obou nejnovějších zemích Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise | Foto: Pavel Novák

Situace se podle Bruselu v obou zemích zlepšuje. Sofie udělala pokrok v boji s organizovaným zločinem. Bukurešť zase přijala lepší trestní zákoník. Tyhle změny ale podle mluvčího Komise Johannese Leitenbergera nejsou dostatečné. "Je potřeba mnohem silnější politická podpora reformy soudnictví a boji proti korupci a v případě Bulharska také boji s organizovaným zločinem."

Podle Komise politické elity v Bulharsku a Rumunsku stále neberou boj s korupcí jako hlavní prioritu. Komise proto bude ve sledování situace v soudnictví v obou zemích pokračovat. Loni v létě Brusel potrestal Bulharsko tím, že mu pozastavil čerpání peněz z evropských fondů v objemu stovek miliard eur. Letos se žádné podobné sankce nechystají.

Přečtěte si také:
Dosavadní starosta Sofie sestaví novou bulharskou vládu
Nejvíce se s evropskými penězi podvádí v Bulharsku a v Itálii
Bulharsko a Rumunsko čeká žaloba za nezprovoznění celoevropské tísňové linky
Bulharsko přijde o část peněz z unijních fondů
Evropská komise kritizuje Bulharsko

Igor Maňour, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme