Evropská komise šetří převzetí IPB

Evropská komise bude zkoumat převzetí IPB Československou obchodní bankou. Uvedl to komisariát pro hospodářskou soutěž v Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí náš tamní zpravodaj Milan Fridrich, Evropská komise hodlá analyzovat převzetí IPB na základě žádosti banky Nomury, ale pouze kvůli vládním zárukám na špatné úvěry. Úřad vedený komisařem pro hospodářskou soutěž Mariem Montim bude sledovat, zda poskytnutím státních záruk na špatné úvěry IPB neporušila česká vláda platné předpisy o poskytování státní pomoci. Mluvčí komisaře Montiho Michael Černý Českému rozhlasu potvrdil, že Komise nemůže převzetí IPB Československou obchodní bankou ovlivnit, protože ČR zatím není členem EU. Dodržování pravidel kolem poskytování státní pomoci je ale základní podmínkou pro úspěšné ukončení vstupních rozhovorů. Komise už dříve kritizovala investiční pobídky pro zahraniční investory a Mario Monti zdůraznil, že kandidátské země budou muset tento režim po vstupu do Unie změnit.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme