Evropská komise vítá ochotu Maďarska pozměnit mediální zákon

Sporný mediální zákon v Maďarsku byl mimo jiné na pořadu schůzky představitelů Evropské komise a maďarské vlády v Budapešti. Jednalo se o první důležitou akcí maďarského předsednictví v Evropské unii. Předsedové José Manuel Barroso a Viktor Orbán poté před novináři museli čelit otázkám o maďarském mediálním zákonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Orbán a José Manuel Barroso. | Foto: Evropská komise

Předseda Evropské komise Barroso připomenul vyjádření eurokomisařky Nelly Kroesové, která už poslala do Budapešti zásadní postoj Bruselu. „Teď jsou na řadě konzultace a pokud dostaneme skutečně oficiální verzi zákona, vypracujeme jeho důkladnou právní analýzu,“ řekl Barroso.

Pro Barrosa je nyní dostatečnou zárukou to, že mu Orbán slíbil změnu zákona v případě vážných výhrad. „K posuzování evropských kvalit mediálního zákona je kompetentní Evropská komise. Věříme, že její verdikt nebude diskriminační vůči Maďarsku,“ řekl Orbán.

Zároveň počítá s tím, že tyto spory nebudou komplikovat maďarské předsednictví. „Protože úspěšné předsednictví je i v zájmu dalších šestadvaceti členských států Evropské unie,“ dodal Viktor Orbán.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme