Evropská komise žaluje Česko. Neposkytuje podporu a pomoc unijním pracovníkům

Evropská komise podala na Českou republiku a Lucembursko žalobu k Soudnímu dvoru EU. Obě země neoznámily opatření k provádění směrnice o volném pohybu. Česku hrozí denní penále v přepočtu téměř 900 tisíc korun.

Brusel (Aktualizováno: 14:03 4. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise (ilustrační foto) | Foto: Thijs ter Haar | Zdroj: Flickr.com

Své vnitrostátní předpisy měly země do souladu se směrnicí, přijatou v roce 2014, uvést do 21. května loňského roku. Česko ale zatím neurčilo subjekt, který by v ČR pracovníkům z jiných zemí EU poskytoval „podporu a pomoc při prosazování jejich práv.

Komise na nedostatky loni v září ČR a Lucembursko upozornila poprvé, do další fáze řízení pro porušení unijní legislativy záležitost posunula letos v únoru.

Směrnice o volném pohybu pracovníků umožňuje občanům unijních států studovat nebo pracovat kdekoli v členských zemích. Upravuje ale také práva na odměnu, spravedlivý přístup k zaměstnanosti a snaží se odstranit diskriminaci pracovníků na základě státní příslušnosti.

Filip Nerad, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme