Evropská komise žaluje Česko. Neposkytuje podporu a pomoc unijním pracovníkům

Evropská komise podala na Českou republiku a Lucembursko žalobu k Soudnímu dvoru EU. Obě země neoznámily opatření k provádění směrnice o volném pohybu. Česku hrozí denní penále v přepočtu téměř 900 tisíc korun.

Brusel (Aktualizováno: 14:03 4. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise (ilustrační foto) | Foto: Thijs ter Haar | Zdroj: Flickr.com

Své vnitrostátní předpisy měly země do souladu se směrnicí, přijatou v roce 2014, uvést do 21. května loňského roku. Česko ale zatím neurčilo subjekt, který by v ČR pracovníkům z jiných zemí EU poskytoval „podporu a pomoc při prosazování jejich práv.

Komise na nedostatky loni v září ČR a Lucembursko upozornila poprvé, do další fáze řízení pro porušení unijní legislativy záležitost posunula letos v únoru.

Směrnice o volném pohybu pracovníků umožňuje občanům unijních států studovat nebo pracovat kdekoli v členských zemích. Upravuje ale také práva na odměnu, spravedlivý přístup k zaměstnanosti a snaží se odstranit diskriminaci pracovníků na základě státní příslušnosti.

Filip Nerad, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme