Evropská unie posílá do Itálie experty na statiku budov

Střední Itálie se vzpamatovává z následků ničivého zemětřesení. To si vyžádalo 293 obětí na životech. Jedním z hlavních úkolů je nyní zajistit obydlí pro ty, kteří přežili. Zdaleka ne všichni se budou moci vrátit do svých domovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanový tábor | Foto: ČTK

Ve mšstě Aquila a jeho okolí užé skončilo pátrání po lidech, zasypaných při zemětřesení troskami budov. Definitivní bilance je 293 mrtvých a 1 200 raněných. Záchranáři našli i posledního pohřešovaného.

Italské úřady teď pokračují ve vyšetřování katastrofických dopadů zemětřesení v kraji Abruzzo. Odborníci na statiku už prověřili prvních 500 budov v Aquile. Stovky z nich mají statiku poškozenou. Stavební experti teď musejí říct, které domy ještě budou obyvatelné.

Itálie už oficiálně požádala Evropskou unii o vyslání potřebných odborníků. V rámci unijního mechanismu civilní ochrany ihned odpovědělo pět zemí: Francie, Německo, Řecko, Španělsko a Švédsko. Začátkem příštího týdne tak na Apeninský poloostrov dorazí prvních deset odborníků na statiku budov.

Předchozí zprávy o zemětřesení v Itálii:
Itálie se loučila s oběťmi zemětřesení
Počet obětí zemětřesení v Itálii se už blíží třem stovkám
Záchranáři v Aquile vyprostili ze sutin živou dívku - po 42 hodinách
Italští záchranáři dál hledají zasypané navzdory novým otřesům
Při zemětřesení v Itálii zahynuli dva čeští občané
Itálii zasáhly další otřesy, mrtvých už je 228
Při zemětřesení v Itálii zahynulo na 150 lidí

Milan Kopp, Ondřej Houska, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme