Evropská unie posílá do Itálie experty na statiku budov

Střední Itálie se vzpamatovává z následků ničivého zemětřesení. To si vyžádalo 293 obětí na životech. Jedním z hlavních úkolů je nyní zajistit obydlí pro ty, kteří přežili. Zdaleka ne všichni se budou moci vrátit do svých domovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanový tábor

Stanový tábor | Zdroj: ČTK

Ve mšstě Aquila a jeho okolí užé skončilo pátrání po lidech, zasypaných při zemětřesení troskami budov. Definitivní bilance je 293 mrtvých a 1 200 raněných. Záchranáři našli i posledního pohřešovaného.

Italské úřady teď pokračují ve vyšetřování katastrofických dopadů zemětřesení v kraji Abruzzo. Odborníci na statiku už prověřili prvních 500 budov v Aquile. Stovky z nich mají statiku poškozenou. Stavební experti teď musejí říct, které domy ještě budou obyvatelné.

Itálie už oficiálně požádala Evropskou unii o vyslání potřebných odborníků. V rámci unijního mechanismu civilní ochrany ihned odpovědělo pět zemí: Francie, Německo, Řecko, Španělsko a Švédsko. Začátkem příštího týdne tak na Apeninský poloostrov dorazí prvních deset odborníků na statiku budov.

Předchozí zprávy o zemětřesení v Itálii:
Itálie se loučila s oběťmi zemětřesení
Počet obětí zemětřesení v Itálii se už blíží třem stovkám
Záchranáři v Aquile vyprostili ze sutin živou dívku - po 42 hodinách
Italští záchranáři dál hledají zasypané navzdory novým otřesům
Při zemětřesení v Itálii zahynuli dva čeští občané
Itálii zasáhly další otřesy, mrtvých už je 228
Při zemětřesení v Itálii zahynulo na 150 lidí

Milan Kopp, Ondřej Houska, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme