Evropská unie utáhla Makedonii kohoutek s penězi

Evropská unie dočasně pozastavila vyplácení finanční pomoci Makedonii. Ministři zahraničí patnáctky tak dnes v Lucemburku reagovali na víkendové boje mezi makedonskou armádou a albánskými povstalci. Šéfové diplomacií se dále vyslovili pro co nejrychlejší politické řešení makedonského konfliktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisař Evropské unie pro zahraničí Chris Paton oznámil, že finanční pomoc Makedonii je vázána na pokrok v politických jednáních o řešení krize v zemi. Evropská unie má zájem podporovat Makedonii. Je však těžké budovat vztahy důvěry, když makedonská vláda utrácí peníze za bomby a rakety. Evropská unie se pak musí ptát, zda Makedonie finanční pomoc skutečně potřebuje. Švédská ministryně zahraničí Anna Lindhová vyjádřila za celou patnáctku zklamání nad dosavadním neúspěchem rozhovorů o makedonské krizi. Lindhová připomněla, že do Lucemburku měl dnes přijet makedonský premiér Georgijevskij s představiteli hlavních slovanských a albásnkých stran. To se nestalo kvůli snaze obnovit mírová jednání ve Skopje. V Lucemburku byla pouze ministryně zahraničí Ilinka Mitreová.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme