Evropská unie ztrojnásobí prostředky na záchranu uprchlíků ve Středozemním moři

Na mimořádném summitu v Bruselu se lídři států Evropské unie dohodli na tom, že ztrojnásobí prostředky pro operaci Triton ve Středozemním moři. Po skončení mimořádného summitu to oznámila německá kancléřka Angela Merkelová. Na pátrání po lidech, kterým na nebezpečné plavbě hrozí smrt, tak dají víc peněz, než podle původního návrhu závěrů summitu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie (ilustrační foto)

Evropská unie (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

Česko podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD přispěje 10 miliony korun a 60 experty, například příslušníky cizinecké policie. Může poslat také některé vybavení.

„My jsme avizovali možnost nabídnout letoun CASA včetně posádky pro vyhledávání a záchranu uprchlíků na moři, nabídli jsme možnost dodávek terénních vozidel, zařízení s termovizí nebo speciálně vycvičených psů,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Triton agentury Frontex nahradil ukončenou italskou misi Mare Nostrum, která ale disponovala daleko většími prostředky.

Hlavní trasy migrace z Afriky do Evropy přes Středozemní moře | Foto: Český rozhlas

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme