Evropské dálnice čeká "pekelný" víkend

Největší nápor za celý rok zažijí o tomto víkendu evropské dálnice. Hlavně na všech trasách vedoucích ke Středozemnímu moři se očekává dopravní kalamita. V Německu situaci zhoršuje velké množství stavebních prací na hlavních komunikacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona | Foto: Jan Rosenauer

Počínaje dneškem začaly opravdu všem německým dětem prázdniny. Svá vysvědčení si konečně vyzvedli taky školáci v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Pro dálniční síť je to Jobova zpráva.

"Do pohybu se dá taky druhá dovolenková vlna z Berlína, Braniborska, Hamburku, Šlesvicka-Holštýnska a Meklenburska. Stále více lidí se pak už taky vrací z dovolené domů," uvádí mluvčí autoklubu ADAC Maxi Hartungová, Podle ní by situace v některých úsecích hlavně na jihu Německa mohla být kritická.

Jen v Bádensku teď evidují 16 velkých stavenišť. Hlavní nápor se už tradičně očekává v sobotu dopoledne a odpoledne. Autokluby doporučují řidičům předem propočítat alternativní trasy a bedlivě sledovat dopravní informace.

Související příspěvky:
V Německu se na dálnici zranilo 66 lidí
Německé dálnice zažijí o víkendu zatěžkávací zkoušku
Dálnice v Evropě zažívají kritický nápor

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme