Evropské poslance hostí americká metropole

Washington hostí poslance z Evropy. Americké metropole je ode dneška místem konání čtyřdenního zasedání parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Cílem OBSE je předcházet konflitkům, podporovat demokratické volby, lidská práva a boj proti terorismu. Jednání 55 členských zemí, mezi kterými jsou také Spojené státy a Kanada, se koná poprvé s Severní Americe a přítomna je také delegace českých zákonodárců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washington | Foto: AFP

OBSE je navzdory svému názvu transatlantickou bezpečnostní organizací, která pomáhá Spojeným státům v Evropě šířit společnou vizi prosazování svobody a demokracie ve světě od Vancoveru až po Vladivostok. Její představitelé na tiskové konferenci ve Washingtonu zdůraznili úlohu OBSE v prevenci konfliktů, krizovém řízení a dohledem nad řádností voleb.

Testem možností OBSE je snaha přimět vládu v Uzbekistánu k vyšetření nedávného střílení do vlastního obyvatelstva v Abidžanu. Zákonodárci Evropy a Ameriky chtějí také ve Washingtonu ocenit novináře, kterým se daří do hloubky pochopit a správně popsat situaci v konfliktních zemích světa.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme