Evropské silnice praskají ve švech

S rozsáhlými zácpami na silnicích musejí počítat řidiči na západoevropských silnicích. Ve Francii propuklo střídání črvencových a srpnových rekreantů, Italové také houfně míří k moři a prázdniny naplno propukly i v Bavorsku. Řidiči se proto musí obrnit velkou trpělivostí, protože cestu za odpočinkem doprovází spíše stres.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona vozidel | Foto: Jan Rosenauer

S rozsáhlými zácpami na silnicích musejí počítat řidiči na rakouských silnicích. V sousedním Bavorsku totiž začaly prázdniny a desetitisíce německých aut se už v noci vydaly na cestu do jižní Eropy.

Nejhorším místem je už tradičně tauernská dálnice A-10 mezi Salcburkem a Villachem. Čekání na průjezd do Alp trvá několik hodin, kolona stojících aut byla v devět hodin ráno dlouhá 20 kilometrů.

Beznadějně přetížené jsou podle policie ale i náhradní trasy po státních silnicích. Přetíženy jsou také hranice - na přechodech z Rakouska do Slovinska a do Maďarska museli řidiči ráno čekat dvě až tři hodiny.

Také v celé Itálii je provoz mimořádně silný. K moři, na ostrovy anebo na dovolenou v zahraničí se vydalo na 15 miliónů Italů. K tomu je třeba připočítat milióny turistů, kteří přijíždějí do Itálie anebo jedou pres severní část země do Chorvatska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Lunardi: Dopravní zácpy

Spolupracovnice Radiožurnálu Vědunka Lunardi připomíná, že provoz je velmi intenzivní na všech hraničních přechodech. Na dálnici do Terstu je fronta dlouhá 19 km. Policie nabádá k opatrnosti a k nepodceňování horkého italského počasí.

Dopravní kolaps postihl i Francii. Na tamních dálnicích dopoledne stálo přes 400 kilometrů kolon. Největší fronty se tvoří na jihu země, zvláště v údolí Rhôny a na komunikacích směřujících do Španělska.

Francouzské úřady dnes preventivně zakázaly přepravu skupin dětí autobusy. Na silnice nesmějí ani nákladní vozidla o hmotnosti větší než 7,5 tuny nebo převážející nebezpečný náklad.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme