Evropské země vysílají pomoc na Haiti

Evropské země přicházejí s další pomocí zemětřesením postiženému Haiti. Velká Británie uvolnila pro pomoc 10 milionů dolarů, Francie vyslala do země několik vojenských letadel s desítkami záchranářů a 12 tunami materiálu. Pomáhají i menší země. Vláda frankofonní části Belgie poskytne pomoc za více než milion eur a na Haiti vyslala také letadlo s belgickým záchranným týmem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

francouzští záchranáři se připravují k odletu na Haiti

francouzští záchranáři se připravují k odletu na Haiti | Foto: AFP

Jednotka zvaná B-Fast čítá 60 záchranářů a 2 vyhledávací psy. Hlavními úkoly týmu je prohledávání trosek, poskytování zdravotnické péče a zajištění pitné vody.

Na Haiti má podle záznamů belgického ministerstva zahraničí žít také několik desítek občanů Belgie. Ministerstvo proto zřídilo krizové centrum s horkou telefonní linkou, kde mohou lidé získat informace o svých blízkých na Haiti. Zatím se podařilo kontaktovat 71 belgických občanů, kteří jsou zdraví a v bezpečí. Neví se ale, kolik lidí tam mohlo cestovat na dobrodružnou dovolenou, i když místní cestovní kanceláře zájezdy do této nejchudší země západní polokoule nepořádají.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme