Evropský den silniční bezpečnosti ve stínu havárií v Polsku a na Ukrajině

Evropský den bezpečnosti silničního provozu dnes připomene interaktivní expozice před sídlem Evropského parlamentu v Bruselu. Pod heslem „4 největší zabijáci“ upozorní na přestupky, které mají na svědomí nejvíce dopravních nehod s těžkými následky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament v Bruselu | Foto: Magdaléna Trusinová

Výstava připravená belgickým předsednictvím v Radě Evropské unie přichází jen několik hodin po tragických nehodách v Polsku a na Ukrajině.

Nepřiměřená rychlost a nedodržování povolených rychlostních limitů, alkohol za volantem, jízda na červenou a nezapnuté pásy. To jsou 4 hlavní aktéři belgické expozice, která má vyburcovat řidiče k větší zodpovědnosti.

Výstavu před Evropským parlamentem si pravděpodobně prohlédne i jeho předseda Jerzy Buzek, který vyjádřil soustrast příbuzným 38 obětí nehody u ukrajinského Dněpropetrovsku a 18 mrtvých po nehodě polského mikrobusu v Nowym Miescie nad Pilica.

V druhém případě došlo k porušení hned několika předpisů. V mlze jela dodávka příliš rychle, byla přetížená a sběrači jablek v ní seděli místo na sedadlech na bedýnkách.

Buzek připomněl, že od roku 2000 sice počet obětí dopravních nehod v Unii klesl z 64 na 34 tisíce, ale i tak na silnicích stále umírá příliš mnoho Evropanů.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme