Evropský den silniční bezpečnosti ve stínu havárií v Polsku a na Ukrajině

Evropský den bezpečnosti silničního provozu dnes připomene interaktivní expozice před sídlem Evropského parlamentu v Bruselu. Pod heslem „4 největší zabijáci“ upozorní na přestupky, které mají na svědomí nejvíce dopravních nehod s těžkými následky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament v Bruselu | Foto: Magdaléna Trusinová

Výstava připravená belgickým předsednictvím v Radě Evropské unie přichází jen několik hodin po tragických nehodách v Polsku a na Ukrajině.

Nepřiměřená rychlost a nedodržování povolených rychlostních limitů, alkohol za volantem, jízda na červenou a nezapnuté pásy. To jsou 4 hlavní aktéři belgické expozice, která má vyburcovat řidiče k větší zodpovědnosti.

Výstavu před Evropským parlamentem si pravděpodobně prohlédne i jeho předseda Jerzy Buzek, který vyjádřil soustrast příbuzným 38 obětí nehody u ukrajinského Dněpropetrovsku a 18 mrtvých po nehodě polského mikrobusu v Nowym Miescie nad Pilica.

V druhém případě došlo k porušení hned několika předpisů. V mlze jela dodávka příliš rychle, byla přetížená a sběrači jablek v ní seděli místo na sedadlech na bedýnkách.

Buzek připomněl, že od roku 2000 sice počet obětí dopravních nehod v Unii klesl z 64 na 34 tisíce, ale i tak na silnicích stále umírá příliš mnoho Evropanů.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme