Evropský parlament bude hlasovat o dalších opatřeních na záchranu uprchlíků

Europoslanci zřejmě vyzvou Evropskou unii k přijetí dalších opatření na řešení uprchlické krize ve Středozemním moři. Jednat by měli také o zavedení povinných kvót pro přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivé členské státy. Evropa chce urychleně najít řešení, které by zamezilo dalšímu umírání běženců ve Středozemním moři.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příliv uprchlíků do Evropy nekončí

Příliv uprchlíků do Evropy nekončí | Zdroj: Reuters

„Evropa tuto tragédii nezpůsobila, ale neznamená to, že se jí to netýká. Musíme být připraveni okamžitě jednat," řekl předseda Evropské rady Donald Tusk lídrům evropských zemí a se stejnou výzvou se dnes obrátí také na europoslance ve Štrasburku.

Hlavní strany Evropského parlamentu podporují závazné přerozdělování uprchlíků mezi unijními státy. Prosadit se jim to ale s velkou pravděpodobnosti nepodaří.

Vlády jednotlivých zemí kvóty ohledně uprchlíků odmítají. K přijetí takového opatření je potřeba jednomyslnost všech zemí osmadvacítky.

Ve vodách Středozemního moře od začátku letošního roku zemřelo přes 1600 imigrantů.

Hlavní trasy migrace z Afriky do Evropy přes Středozemní moře | Foto: Český rozhlas

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme