Evropský parlament bude hodnotit plán evropské hospodářské obnovy

České předsednictví Evropské unie bude poprvé před europoslanci prezentovat záměry pro jarní summit. Ten se v Bruselu sejde příští týden. Bude se zabývat hlavně prováděním plánu evropské hospodářské obnovy. Program počítá s opatřeními na podporu ekonomiky v hodnotě 200 miliard eur. Europoslanci ve Štrasburku budou plán hodnotit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament

Evropský parlament | Foto: Magdaléna Trusinová

Vicepremiér Alexandr Vondra si po přednesení stanovisek předsednictví Unie k nadcházejícímu summitu vyslechne doporučení poslanců k plánu hospodářské obnovy. Členové parlamentního výboru pro ekonomiku a měnové záležitosti už například podpořili návrhy na posílení dohlednu nad bankami a zpřísnění pravidel pro jejich fungování.

Poslanci budou pravděpodobně apelovat hlavně na to, aby opatření podpůrného plánu bránila růstu nezaměstnanosti a snižovala riziko vyloučení lidí z trhu práce.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme