Evropský parlament: Na pomoc zaplaveným miliardu eur

Evropský palament vyzval státy Evropské unie k uvolnění jedné miliardy eur na pomoc oblastem postiženým povodněmi. Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, poslanci tento návrh přijali drtivou většinou v rezoluci schválené plenárním zasedáním ve Štrasburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich o rezoluci EP

Parlament také vyzval Evropskou unii, aby co nejrychleji vytvořila fond pro nápravu následků přírodních katastrof. Evropský parlament zdůrazňuje potřebu uvolnit okamžitě pomoc ve výši jedné miliardy eur ze zůstatku rozpočtu EU pro letošní rok na povodně, uvádí přijatá rezoluce.

Poslanci také ocenili rychlou reakci Evropské investiční banky, která navrhla výhodné úvěry pro země postižené srpnovými povodněmi. Pomoc z rozpočtu EU by měly podle parlamentu dostat čtyři země: Německo, Rakousko, Česká republika a Slovensko. O tom, jak se miliarda eur mezi tyto státy rozdělí, se bude teprve jednat.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme