Evropský parlament pro rychlé zřízení povodňového fondu

Evropský parlament chce zřídit povodňový fond do konce října a uvolnit z něj peníze už v listopadu. Z fondu by se mělo pomoci členským státům a kandidátským zemím Evropské unie postiženým srpnovými povodněmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvádí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, rozpočtový výbor Evropského parlamentu chce během měsíce upravit rozpočet Evropské unie tak, aby se našla celá jedna miliarda eur na pomoc při odstraňování následků srpnových povodní. Evropská komise však tvrdí, že nenajde v rozpočtu více jak 500 milionů eur. Evropský parlament zjistil, že v rozpočtu je možné najít nevyčerpanou miliardu eur, uvedl mluvčí rozpočtového výboru Jean-Yves Loog.

Peníze z povodňového fondu by mělo letos získat Německo, Rakousko, Česká republika, Slovensko a Francie. Zatím není jasné, v jakém poměru se peníze mezi tyto státy rozdělí. Čeští poslanci včera večer lobovali v Evropském parlamentu za to, aby naše země dostala částku co nejvyšší.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: EP a povodňový fond

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme