Evropský parlament vypískal Le Pena

Francouzský kandidát na prezidenta Jean Marie Le Pen se pokusil využít plenárního zasedání Evropského parlamentu k hlásání svých politických názorů. Nejdříve vůdce francouzské krajní pravice veřejně zaútočil na Evropskou unii a euro. Poté chtěl přednést projev před plenárním zasedáním, ale poslanci ho odmítli poslouchat. Nevlídná atmosféra panovala i před budovou parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. M. Le Pen u voleb | Foto: ČTK/AP

Le Pen označovaný za extremistu a rasistu prohlásil, že pro Francii není dobré být členem Evropské unie. Francie se musí vrátit ke svým hodnotám, zrušit euro a získat zpět svou suverenitu, kterou jí vzala Evropská unie, prohlásil Le Pen. Francouzská i evropská elita podporující Unii ale Le Penovi odporuje. Deník Le Monde dnes napsal, že euro si získalo srdce Francouzů dříve, než se očekávalo, a je to Francie, která vydělává na společné zemědělské politice Uniel. Le Pen popírá realitu, napsal Le Monde.

Evropský parlament vypískal francouzského extremistu Le Pena. Kandidát na úřad francouzské prezidenta chtěl přednést projev před plenárním zasedáním, ale poslanci ho odmítli poslouchat. Jean-Marie Le Pen neočekávaně zkrátil svou návštěvu Evropského parlamentu, ačkoli je jeho poslancem už 18 let. Le Pen se setkal už před budovou s odmítavým přijetím. Před parlamentem stáli lidé s transparenty Stop rasismu a nacismu. Byli mezi nimi i někteří poslanci. V budově to neměl Le Pen lepší. Když vystoupil v plénu, poslanci ho nechtěli nechat mluvit. Předseda parlamentu Pat Cox několikrát musel žádat své kolegy o klid. Další studenou sprchu dostal Le Pen od poslanců tvrdé pravice jako jsou rakouští Svobodní nebo italská Národní aliance, ačkoli jsou obviňováni z nacionalismu. Poslanci těchto stran se od Le Pena distancovali a označili ho za rasistu.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme