Evropský parlament znovu o Benešových dekretech

Nejsilnější frakce v Evropském parlamentu se dohodly na společném stanovisku k Benešovým dekretům. Představitelé socialistů a křesťanských demokratů se po několikahodinovém jednání shodli na tom, že dekrety nejsou překážkou pro vstup Česka do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Podle bruselského zpravodaje Českého rozhlasu Milana Fridricha se socialisté a křesťanští demokraté dohadovali na společném stanovisku k dekretům kvůli tomu, že zahraniční výbor Evropského parlamentu má dnes schválit návrh zprávy k přípravě Česka na vstup do Unie. Poslanci dvou nejsilnějších klubů se přiklonili k závěrům analýzy dekretů od německého profesora Frohweina. Uznávaný právník v ní tvrdí, že existence dekretů v českém právním řádu není překážkou pro vstup naší země do EU.

Socialisté a křesťanští demokraté však v dohodě vyjádřili víru, že česká vláda učiní vůči sudetským Němcům politické gesto v souladu s evropským usmířením.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme