Evropský parlament znovu o Benešových dekretech

Nejsilnější frakce v Evropském parlamentu se dohodly na společném stanovisku k Benešovým dekretům. Představitelé socialistů a křesťanských demokratů se po několikahodinovém jednání shodli na tom, že dekrety nejsou překážkou pro vstup Česka do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Podle bruselského zpravodaje Českého rozhlasu Milana Fridricha se socialisté a křesťanští demokraté dohadovali na společném stanovisku k dekretům kvůli tomu, že zahraniční výbor Evropského parlamentu má dnes schválit návrh zprávy k přípravě Česka na vstup do Unie. Poslanci dvou nejsilnějších klubů se přiklonili k závěrům analýzy dekretů od německého profesora Frohweina. Uznávaný právník v ní tvrdí, že existence dekretů v českém právním řádu není překážkou pro vstup naší země do EU.

Socialisté a křesťanští demokraté však v dohodě vyjádřili víru, že česká vláda učiní vůči sudetským Němcům politické gesto v souladu s evropským usmířením.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme