Zvuk otevření plechovky a šumění nápoje se v Evropské unii nemůže patentovat, rozhodl soud

Typický zvuk otevření plechovky a následného šumění nápoje se v Evropské unii nedá patentovat. Rozhodl o tom unijní soudní dvůr. Ten zamítl žalobu německé společnosti Ardagh. Výrobce nápojových obalů se proti rozhodnutí může odvolat.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Typický zvuk otevření plechovky a následného šumění nápoje se v Evropské unii nedá patentovat (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Zvuk otevírané plechovky, pak asi vteřina ticho a devět vteřin šumění. Asi tak zněl zvukový soubor, kterému Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví odmítl před dvěma lety udělit ochrannou známku s odůvodněním, že ho nelze odlišit od jiných plechovek. 

Jihočeští vědci mají patent na nový způsob zpracování česneku. Sušením vzniká černý česnek

Číst článek

Soud ve středu jeho argumentaci přijal a žalobu firmy z Bonnu zamítl. Soudní dvůr vůbec poprvé rozhodoval o registraci zvukové ochranné známky na základě audionahrávky.

Donedávna evropské úřady vyžadovaly pro registraci grafické znázornění nebo notový zápis zvuku. To značně komplikovalo například ochranu řevu Tarzana nebo lva hollywoodské společnosti Metro Goldwyn Meyer.

Tomáš Havlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme